הזרקת פלסטיק

יש מוצרי פלסטיק שונים שמיוצרים על ידי טכניקת הזרקת פלסטיק. במאמר זה נסביר מה הן הזרקות פלסטיק, אילו תעשיות הן משמשות וכיצד מתבצע תהליך ההזרקה.
 
מוצרי פלסטיק בהזרקה- יתרונות הפלסטיק
יש חברות שעיקר השירותים שלהם הוא הזרקת פלסטיק טכנית. הזרקה זו רלוונטית לכל מיני מפעלים ויצואנים בתחומי רכב, רפואה, צבא ומזון.  בעשור האחרון ניתן לראות שהעולם עובר אט אט למוצרים מפלסטיק, צעד שמאפשר חלקים קלים יותר מבחינת משקל, אקולוגיים שכן ניתן למחזר אותם, בטיחותיים ומוצרים שחסכוניים מבחינת עלות וניתן לייצר אותם במהירות. רוב הייצור מושתת על מוצרי פלסטיק בהזרקה. יתרונות נוספים לייצור חלקים מפלסטיק הם שמדובר על חלקים שאינם מוליכים חשמל, חלקים עליהם לא יכולה להצטבר חלודה ותהליך ההזרקה והעיבוד שלהם קל ומהיר מאוד, דבר שהופך את הייצור שלהם לפשוט ביותר וזול בהשוואה לייצור של חומרי גלם אחרים. אחת מהתעשיות שמזמינות בשנים האחרונות חלקים רבים מפלסטיק היא תעשיית הרכב.
 
הזרקות פלסטיק- מה זה אומר?
אחת השיטות של ייצור פלסטיק היא הזרקת פלסטיק. הזרקות פלסטיק נעשות על ידי הזרקה של הפלסטיק לתוך תבנית באיכות גבוהה ובמהירות. למרות היתרונות הרבים של הפלסטיק והפשרות של הזרקה למוצרי פלסטיק חשוב לבדוק באיזו חברה בוחרים לביצוע העבודה וזאת משום שנדרש ציוד איכותי ויקר לביצוע העבודה בצורה הטובה ביותר ובהתאם לציפיות של הלקוח ולכן חשוב כל כך לבחור בחברה בעלת מוניטין מוצלח בתחום מוצרי פלסטיק בהזרקה ובעלת ניסיון רב בתחום. שיטת הזרקת הפלסטיק מבוססת על הזרקתו של חומר הפלסטיק לתוך תבניות מוגדרות. ההזרקה תמיד תיעשה בלחץ מסוים  וזאת משום שחומר הפלסטיק צמיגי ומחייב זאת. הזרקתו של חומר הפלסטיק תיעשה לאחר סגירתה של התבנית אליה מתכננים להזריק את החומר והצמדת שני חלקיה של התבנית. לאחר סיום ההזרקה והפיכתו של הפלסטיק לקפוא, מתחילים לקרר את המוצר. בסיום צעד זה ניתן לראות שהפלסטיק קיבל את הצורה של התבנית. השלב הסופי יהיה פתיחתה של התבנית וחליצה של חלק הפלסטיק שנוצר מתוך התבנית.
 
לסיכום, נכון להיום יש דרישה גדולה מאוד בתעשייה למוצרים שעשויים מפלסטיק וזאת משום היתרונות הרבים של חומר הפלסטיק, הפשטות ומהירות הייצור וכן העלות המשתלמת כל כך של ייצור כמויות גדולות של חלקים שעשויים מפלסטיק.
 
מעוניינים לשמוע פרטים נוספים אודות מוצרי פלסטיק בהזרקה? השאירו את הפרטים שלכם באתר האינטרנט של חברת היי אימפקט או צרו איתנו קשר ישיר בטלפון 02-5700536
 
HIGH IMPACT LTD.  Har Tuv B, Industrial Zone, Beit Shemesh, Israel 9905501 |  Tel. (972) 2-5700536, Fax (972) 2-5700661
office@high-impact.co.il