ייצור תבניות פלסטיק

ייצור חלקים מפלסטיק נעשה על ידי הזרקת חומר הפלסטיק היישר אל תוך תבנית בעלת צורה מסוימת. לאחר סיום תהליך שכולל לחץ, דחיסה, הקפאה וקירור, מתקבל מוצר פלסטיק בדמות אותה תבנית אליה החומר הוזרק. במאמר זה נסביר מהן יציקות פלסטיק ונקודות חשובות בכל הקשור אל תבניות פלסטיק.
 
תבנית פלסטיק
חשוב לקחת בחשבון שאחד החלקים החשובים ביותר בעת ייצור חלקי פלסטיק לתעשיות שונות הוא התבנית אליה מזריקים את החומר וממנה החומר נחלץ בתור חלק מוגמר מפלסטיק שמשרת את התעשיות השונות כמו  רכב, צבא, המזון ותעשיות רבות נוספות. תבניות פלסטיק חייבות להיות איכותיות ועמידות לאורך זמן ולכן חשוב מאוד לוודא שאתם בוחרים בחברה שמחזיקה תבניות באיכות גבוהה מאוד וידועה בתוצאות משביעות רצון של מוצרי הפלסטיק האיכותיים שלה. תכנון תבנית פלסטיק חייבת להיות מוקפדת והמטרה העיקרית שלה להתאים בצורה הטובה ביותר לדרישותיו של הלקוח. תבניות שאינן איכותיות דיין לא יחזיקו מעמד לאורך זמן ולאחר זמן מה אותן יציקות פלסטיק שיתקבלו מהן יהיו שונות אחת מהאחרת וזאת משום שהתבנית איבדה את צורתה המקורית. ייצור תבניות חייב להיעשות על ידי מומחים וכל פשרה אותה מקבלים יכולה לגבות מהחברה עלות נוספת בעבור תיקונה של התבנית.
 
יציקות פלסטיק- תקופת הפלסטיק
המאה העשרים כונתה על ידי רבים 'מלכות הפלסטיק'. הפלסטיק הוא אחד החומרים היעילים והזולים ביותר. הוא קל משקל. אינו מוליך חשמל. אין סיכוי שתצטבר עליו חלודה. הייצור שלו קל ומהיר מאוד, ניתן למחזר אותו ורשימת היתרונות שלו עוד ארוכה. לכן, מפעלים ותעשיות רבות בוחרים לזנוח את חומרי הגלם המאסיביים ולעבור אל חלקים שעשויים מפלסטיק. לכל חומר יש את שיטת הייצור שלו, כמו למשל יצירת חלקים מפלסטיק על ידי שימוש בהזרקת חומר אל תבניות פלסטיק וקבלת יציקת פלסטיק שבסיום התהליך תהפוך לאותו חלק מפלסטיק שמבוקש על ידי התעשייה. הטכנולוגיה החדישה בה משתמשים בפלסטיק היא טכנולוגיית ההזרקה בתבניות. כיוון שהפלסטיק אינו מאפשר יציקה רגילה לתוך תבנית, יציקות פלסטיק יתקבלו רק לאחר שימוש בהזרקה בלחץ לתוך תבנית הפלסטיק.
 
לסיכום, פלסטיק הוא חומר סינטטי שנוצר על ידי האדם ומשמש אותו לייצור של חלקים קלי משקל שמשתלבים היטב בכל מיני מכונות ומשמשים לכל מיני מטרות של התעשייה. נכון להיום פלסטיק הוא אחד מהחומרים השימושיים ביותר וניתן ליצור באמצעותו חלקים ומוצרים רבים.
 
יש לכם שאלות לגבי יציקות פלסטיק ותבניות שמשמשות לייצור של חלקי פלסטיק שונים? מעוניינים בייצור של חלקים שונים מפלסטיק? המומחים של היי אימפקט עומדים לשירותכם בטלפון 02-5700536
 


 
 
HIGH IMPACT LTD.  Har Tuv B, Industrial Zone, Beit Shemesh, Israel 9905501 |  Tel. (972) 2-5700536, Fax (972) 2-5700661
office@high-impact.co.il